Wyniki biegu

Biegi na 5, 10 i 15 km: Wyniki już są

5K, 10K i 15K to popularne dystanse dla wyścigów drogowych. Wyścigi te stanowią wyzwanie dla biegaczy o różnych umiejętnościach na wiele sposobów. Na przykład, w przeciwieństwie do 5K, które może sprawiać wrażenie, że skończyło się prawie zaraz po rozpoczęciu, dystans 10K lub 15K sprawdza Twoją zdolność do pokonywania dalszych i szybszych dystansów. Ponadto, treningi i wyścigi na dłuższych dystansach mogą poprawić Twoją szybkość, wytrzymałość i koncentrację, a także pomóc Ci zrzucić te ostatnie kilogramy. Poniżej przedstawiamy wyniki najlepszych zawodników, którzy ukończyli

Jakie są najlepsze czasy biegu na 5K, 10K i 15K?

Chociaż nie ma określonych czasów biegu dla wyścigów 5K, 10K lub 15K, możesz użyć poniższych tabel i wykresów, aby uzyskać przybliżone pojęcie o swojej wydajności. Dla 5K i 10K: Poniższe tabele pokazują średnie czasy ukończenia i tempo w różnym wieku i płci. Te liczby będą się różnić w zależności od wyścigów, środowiska i warunków na trasie. Dla 15K: Poniższe tabele pokazują średnie czasy ukończenia i tempo dla różnych grup wiekowych i płci. Możesz użyć tych tabel, aby porównać swoje wyniki z innymi biegaczami w tym samym wieku i płci. Te czasy pomogą Ci również ocenić Twoje postępy podczas treningu do dłuższego dystansu. Tabele pokazują również tempo dla danego dystansu. Możesz wykorzystać te informacje, aby zdecydować, czy biegniesz w odpowiednim tempie do swojego docelowego wyścigu.

Wyniki biegu 3jezior

Tomasz Romankiewicz zanotował czas 00:54:21, aby wygrać bieg na 15 km w upalną pogodę w kategorii Open. Drugie miejsce w kategorii Open zajął Ukrainiec Siergiej Irmanov (00:56:01). Kategorię Open wygrał Rafał Czarodziejczyk (00:56:27), który został również zwycięzcą III Grand Prix OSiR Running w Trzemesznie. W kategorii kobiet najszybszą zawodniczką była Agata Gaja, która ukończyła bieg w czasie 01:08:39. Wygrała również cykl Grand Prix kobiet. Wiktoria Kaczyniec pokonał 10 km w 00:36:19, najszybsza wśród kobiet Agnieszka Piwowarczyk. Wśród kobiet Maja Ostatkiewicz ukończyła 5km w 00:22:38.